DOKTARA MUTLAKA BAŞVURUN!

  Isınma ve Soğuma Hareketleri

  Nabzımız Nasıl Ölçülür?

  Egzersiz Önerileri

  Kas Diyagramımız

  BMI (Body Mass Index) Hesaplanması

  Haftalık Çalışma Tablosunu Kullanınız!

  Zayıflamaya Yönelik Öneriler

 
Ekipmanınızın Yerleştirilmesi

  
  ISINMA VE SOĞUMA HAREKETLERİ

Isınma hareketleri çalışmanın önemli bir parçasıdır ve her defasında yapılmalıdır. Kaslarınızı ısıtarak ve gererek, kan dolaşımı ve nabzınızı yükselterek ve kasalarınıza daha fazla kan pompalayarak vücudunuzu daha zorlu egzersizlere hazırlar. Çalışmanın sonunda kas ağrılarını önlemek için bu egzersizleri tekrar edin. Sonraki sayfalarda ısınma ve soğuma hareketlerini göreceğiniz.

Parmak Ucuna Dokunma Hareketli :

                                                
Dizleriniz mümkün olduğunca az bükülmüş olarak ayakta durun ve yavaşça belinizden aşağı doğru eğilin. Parmak uçlarınıza ulaşabildiğiniz kadar dokunurken beliniz ve omuzlarınız rahatlar. 15 saniye yapın ve sonra gevşeyin.

Omuz kaldırma hareketli:
                                                    
Sağ omzunuzu kulağınıza doğru yukarı bir kere kaldırın. Sonra sağ omzunuzu aşağı doğru hareket ettirirken sol omzunuzu yukarı kaldırın.

Baş Çevirme:
                                                    
Başınızı sağa yatırın, boyunuzun sol tarafındaki gerilmeyi hissedeceksiniz. Sonra ağzınız açık ve çeneniz tavana bakacak biçimde kafanızı arkaya doğru girin. Başınızı bir kere de sola yatırın ve son olarak kafanızı öne doğru eğin.

Bacak kaslarınızı ısıtma hareketleri :

                                               
Bir bacağınızı uzatmış olarak oturun. Ayak tabanınızı uzatmış olduğunuz bacağınızın dizine değecek biçimde koyun. Ve parmak uçlarınıza ulaşabildiğiniz kadarıyla dokunmaya çalışın. 15 saniye yapın ve sonra gevşeyin. Sonra diğer bacağınız için de uygulayın.

İç basen kasları hareketi:
                                               
Ayak tabanlarınız birbirine değecek biçimde dizleriniz dışa dönük biçimde oturun. Ayaklarınızı kasıklarınıza olabildikçe çekin. Yavaşça dizlerinizi yere doğru itin. 15 kere yapın ve sonra gevşeyin.

Yanlara esneme:
                                                     
Kollarınız 2 yana açın ve başınızın üstüne gelene kadar yukarı kaldırın. Sağ kolunuzu olabildikçe tavana doğru uzatın. Sağ yanınızdaki gerilmeyi hissedin. Bu hareketi sol kol içinde tekrarlayın.

Dirsek ve asil tendonu (calf achilles) hareketli:

                                                       
Bir bacağınız diğerinin önünde ayaktayken kollarınızı uzatarak ellerinizi bir duvara koyun. Arkadaki bacağınızı düz ve gergin tutun ayrıca ayak tabanınızı yerinden kaldırmayın. Önden bacağınızı bütün ve öne doğru eğilin ve belinizi duvara doğru hareket ettirin. Diğer bacağınız için de 15 kere tekrarlayın.


  Firma Profili     Satış Noktaları    Garanti Şartları    Servis Hizmetleri    İnsan Kaynakları    İletişim
©2010 TEAMWORK Fitness +90 (212) 5657685 teamworkfitness.com servis hizmetleri sorun giderme iletişim katalog